top of page

Children's Ministry - Parent Portal

Public·120 Parents

Македонија до 17 години Словачка до 17 години пренос 25.10.2023


13.10.2023 — ... Македонија до 19 години одигра феноменален натпревар и славеше над Полска У19 ... ... 17 182 252 -70 163 256 -93 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва ...


((ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО>>)) Македонија до 21 (ВО ЖИВО) Македонија - Кипар 24.8.2023 — Младата фудбалскта репрезентација на Македонија до 17 години, попладнево ќе одигра контролен натпревар со врсниците од. 30) 55 Милан Роберт Мак 8 март 1991 (воз. 26) 35 Зенит 13 Патрик Хрошовски 22 април 1992 (воз. 24) Јан Грегуш 29 јануари 1991 (воз. 26) Копенхаген Филип Кис 13 октомври 1990 (воз. 26) Хаугесунд Матуш Беро 6 септември 1995 (воз. 21) Алберт Руснак 7 јули 1994 (воз. 22) Реал Солт Лејк Станислав ЛоботкаПОВ 25 ноември 1994 (воз. (((ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН>))) Malta Фудбалска репрезентација 12.9.2023 — Фудбалска Репрезентација на Македонија Пренос во живо од 17:00 на twitch.tv/mesf_tv Милевски ЖИВО: Македонија репрезентативци до 18 години со ... Во ЖИВО: Словачка - Македонија! Денес со почеток во 15:00 часот Македонската фудбалска репрезентација до 17 години го игра натпреварот од второто коло во квалификациите за Европското ... У-17 | Vardar Fans | Page 75 7.10.2017 — Вардаровиот голман, Матеј Андов јунак во ремито на Македонската репрезентација до 17 години, во дуелот со Словачка. 05/10/2017 Leave a ... Луксембург до 19 Македонија до 19 пренос во живо 24 пред 1 ден — 17:26 Испишана е историја во македонскиот брзински Македонија до 19 години одигра феноменален натпревар и славеше над Полска У19 22) Нордсјиланд 21 НП Михал Ѓуриш 1 јуни 1988 (воз. 28) Оренбург Адам Немец 2 септември 1985 (воз. 31) Динамо Букурешт Статистика[уреди | уреди извор] Играчите напишани со задебелени букви се сѐ уште активни. До 26 март 2017 година. Најмногу настапи[уреди | уреди извор] Мирослав Карган # Кариера 1995–2011 107 2007– Мартин Шрктел 2004– Јан Ѓурица 5. Роберт Витек 2001– 82 6. 2006– 7. Станислав Шестак 2004–2016 66 8. Во последните два квалификациски натпревари, Словачка загубила од Русија на домашен терен (1–0) и ремизирала 1–1 во Македонија, завршувајќи на 4. место во групата со само седум постигнати голови. Исто така, за првпат во еден квалификациски циклус, Словачка имала негативна гол разлика. Прослава на словачките играчи по победата над Русија на Европското првенство 2016. Во квалификациите за Европското првенство 2016, Словачка била извлечена во група со Шпанија, Украина, Белорусија, Македонија и Луксембург. Словачка ги започнала квалификациите со победа од 1–0 над Украина во Киев. На 9 октомври 2014 година, Словачка остварила изненадувачка победа над Шпанија со 2–1 и го преземала првото место во групата. Словачка го започнала првенството со пораз од 2–1 од Велс, а потоа на вториот натпревар забележала победа од 2–1 над Русија со головите на Владимир Вајс и Марек Хамшик. Во последниот натпревар од групната фаза, Словачка изиграла реми без голови со Англија и се пласирала во осминафиналето како една од најдобропласираните третопласирани екипи. Во осминафиналето Словачка била поразена од Германија со резултат 3–0. Прекари[уреди | уреди извор] Традиционално во Словачка, словачката репрезентација скратено се нарекува Репре (кратко за репрезентација). Луксембург до 19 Македонија до 19 24 октомври 2023 пред 6 дена — Надежите до 19 години почнаа со реми во Бугарија Нашата селекција е во група со домаќинот Чешка, Хрватска и Луксембург. На 17 Младинската ... Nossolar Group 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо 14 октомври 2023 Гледам телевизија 12.9.2023 — ВО ЖИВО | Македонија – Турција ... Германија до 19 години Македонија 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години пренос 14 октомври 2023. Македонската фудбалска репрезентација до 21 година Македонската А Луксембург до 19 Македонија до 19 пренос во живо 24 13.10.2023 — Македонија до 19 години одигра феноменален натпревар и славеше над Полска У19 17 182 252 -70 163 256 -93 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва ... News Македонија до 19 на квалификациски турнир во Полска. 06.10.2023 19:30. Фудбалерките до 17 години убедливо ја победиja и Ерменија. 06.10.2023 18:57. ФЛЕКС КРЕДИТ ... Stipski asovi - Младиот фудбалер од Штип напредува во ... ги брани боите на репрезентацијата до 18 години. Тој настапуваше за сите македонски селекции од 14, па се до 17 годишна возраст. Како член на македонската ... Луксембург до 19 Македонија до 19 пренос во живо пред 1 ден — Луксембург до 19 Македонија до 19 пренос во живо 24.10.2023 Денес Во Република Македонија која до 1991 година била во состав на пора- не ш ...


About

Welcome to the group parents! You can connect with the Child...

Parents

bottom of page